dvb sklep
Forum DVB-T Naziemna Telewizja Cyfrowa Strona Główna Forum DVB-T Naziemna Telewizja Cyfrowa
Forum o telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce. Dołącz do dyskusji na naszym forum!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź
Autor Wiadomość
maciek 

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 2:30 pm   Łódź

Informacje dotyczące odbioru z nadajnika Łódź / Sienkiewicza / komin EC4.

Gofer 

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 9:12 pm   

W wykazach jest podana charakterystyka D (kierunkowa). Czy wie ktoś w którą stronę "poleci" sygnał MUX3 z budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Sienkiewicza? Chyba widziałem na maszcie nowe anteny, ale nie mogłem akurat patrzeć w tamtą stronę. Proszę o informacje od łodzian.

marido
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 12:13 pm   termin

Ciekawe czy termin zostanie dotrzymany. Jeszcze tylko kilka dni i sie dowiemy. Swoją drogą to czy ktoś wie czy były jakieś testowe przekazy?

gd71
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 3:40 pm   Re: termin

dvb-t mux3 w Łodzi już działa, nadajnik włączono 19 kwietnia

sp7vcl
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 7:05 pm   

Potwierdzam uruchomienie DVB-T MUX-3 w Łodzi.
Na Górnej odbieram stabilny sygnał nawet na antenie pokojowej postawionej na balkonie na wysokości 2 piętra i podłączonej do wzmacniacza 15dB.
Na Rudzie też odbiera bez problemów.
Jakość techniczna obrazu jest bardzo dobra, bez porówania lepsza niż z przekazu analogowego.
Na TVP-1 i TVP-2 idą 2 fonie - Dolby Digital oraz stereo.
Na TVP-1 i TVP-2 niestety brakuje EPG ale jest Telegazeta.
Parametry przekazu:
Channel ID: 47
Transport stream ID: 3
Network ID: 8808
Frequency: 682,0 MHz
Modulation type: 64QAM
Transmission mode: 8K
Guard interval: 1/8
Code rate: 3/4
Ostatnio zmieniony przez sp7vcl Pon Kwi 25, 2011 1:22 pm, w całości zmieniany 7 razy  

Gofer 

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 12:27 am   

Do końca roku ma pojawić się MUX2 z komina EC-4 o mocy 100 kW.
Mam nadzieję, że pod koniec cyfryzacji Polski MUX3 poleci z masztu w Zygrach, ale to się jeszcze okaże.

dedi86
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 3:38 pm   

Witam
Mieszkam w lini prostej ok 25 km od nadajnika. Udało mi się złapać sygnał, niestety zazwyczaj nie da sie ogklądać bo obraz sie cały czas tnie. Widziałem że jedna osoba już się żaliła na to. A jak innym odbiera sygnał??

adekpabianice
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 10:48 pm   

Ja mieszkam w Pabianicach. Obraz jak żyleta. Nic się nie tnie. Czekam na MUX 2 i na MUX 1. Ja to ruszy, rezygnuję z N, kupuję TNK i mnie to wystarczy :D

dedi86
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 11:06 pm   

No ja mam ciekawie bo sygnał raz jest na ponad 50 % a po chwili 0. Może musze jeszcze antena pokręcic ale i tak mnie to dziwi bo antena mimo że mam ustawiony tak mniej wiecej na sienkiewicza łapie mi nawet bardzo ładnie sygnał 1 a więc wydaje mi sie że cyfroweczke też powinna ładnie łapac. Antena DIGITmax hd

adekpabianice
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 11:22 pm   

Ja jestem podłączony do anteny blokowej (Na dachu) gdzie odbierałem telewizję analogową. Ja mam sygnał 44/48% i jedzie na kanale 47. Emitel bosko ustawił nazwy kanałów... Wszędzie na końcu jest DVB-T

dedi86
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 9:21 am   

No to nie wiem co jest grane. cHYBA BĘDE SIĘ musiał wybrać na dach. Ale jakoś mam dziwne obawy że to gdzie indziej leży problem. Sygnał dziwnie faluje od 0 nawet niekiedy do ponad 60%-70%

adekpabianice
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 6:37 pm   

Wtyczki zobacz, przejrzyj kabel-czy nie ma ubytków, bądź to wina tunera/dekodera

dedi86
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 7:04 pm   

Wszystko mam nowe. Najlepsze że analog działa super. Pomimo że 1 jest zupełnie z innego nadajnika z drugiej strony to wsyztskie kanały działają super. antena ustawiona na sienkiewicza TVn jest ttraz tam nadawany i jest super!!! A cyfrówka nie działa :(

dedi86
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 7:06 pm   

Ciekawe teraz działa super. Hehe Ciekawy jestem jak długop

adekpabianice
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 7:35 pm   

Na TVP1 i TVP2 nie ma elektronicznego przewodnika, sa telegazety. Na TVP Info, Kultura i Historia brak telegazety są przewodniki telewizyjne

Odpowiedz do tematu