dvb sklep
Forum DVB-T Naziemna Telewizja Cyfrowa Strona Główna Forum DVB-T Naziemna Telewizja Cyfrowa
Forum o telewizji cyfrowej DVB-T w Polsce. Dołącz do dyskusji na naszym forum!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena
Autor Wiadomość
Drow 

Wysłany: Śro Gru 12, 2012 4:39 pm   Antena

Witam,

Poszukuje anteny, do odbioru cyfrowego dla mojej babci :mrgreen:
Mieszka Ona w okolicach Ciechanowa, wiec sygnał musi być łapany z Warszawa/Raszyn co daje nam ok 100 km. Obecna łapie sygnał lecz jest daleki od porządnego. Wcześniej korzystała z telewizji satelitarnej, ale teraz jak jest cyfrówka to po co płacić :razz:

Proszę o jakieś propozycje, czy wybrać kierunkowa a może coś innego ...

Znalazłem dwie:
http://anteny.pl/antena-opticum-p-900.html
http://dvbsklep.pl/pl/p/D...a-antena-TV/305

Pozdrawiam

Joki 
Freelancer

Wysłany: Śro Gru 12, 2012 6:15 pm   

Witam serdecznie.

Przecież w Ciechanowie jest nadajnik MUX1 i MUX2!?!
AX-900 lub dowolna zewnętrzna, podobnie wyglądająca i o podobnych rozmiarach, bez wzmacniacza wystarczy.
Jeśli jednak koniecznie chcesz odbierać z Raszyna, to ATX-91 albo droższa, Televes DAT 75 HD BOSS.
Pozdrawiam.

Sebastian

Drow 

Wysłany: Śro Gru 12, 2012 11:10 pm   

Joki napisał/a:
Witam serdecznie.

Przecież w Ciechanowie jest nadajnik MUX1 i MUX2!?!
AX-900 lub dowolna zewnętrzna, podobnie wyglądająca i o podobnych rozmiarach, bez wzmacniacza wystarczy.
Jeśli jednak koniecznie chcesz odbierać z Raszyna, to ATX-91 albo droższa, Televes DAT 75 HD BOSS.
Pozdrawiam.

Sebastian

Niestety, obraz przyzwoitej jakości był tylko w stronę Warszawy, ewentualnie czasem odbierało z ... Bydgoszczy ( TVP Bydgoszcz )

Ale i tak dzięki za pomoc :)

Domel89 

Wysłany: Śro Gru 12, 2012 11:33 pm   

Jeśli piszesz o cyfrowym TVP Bydgoszcz i było na 35 kanale to było raczej z nadajnika Płock/Rachocin

cyber 

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 1:43 am   

Płock-Rachocin(Sierpc) nadaje w SFN właśnie z Ciechanowem Mux 1 (k.25) oraz Mux2 (k.57).
Sierpc nadaje pierwsze dwa MUXy dużą mocą oraz Mux3(k.35) z mocą 20 kW natomiast Ciechanów to nieduża moc bo 5kW dla pierwszych dwóch Muxów a w przyszłym roku zapewne pojawi się tam Mux 3 także synchronicznie z nadajnikiem Płockim ...
Więc odbiór w Ciechanowie oraz okolicach( nawet do kilkudziesięciu km.)powinien być bezproblemowy z nadajnika Ciechanowskiego (ul. Monte Cassino) . Teren jest w miarę płaski ,nadajnik wystarczająco wysoko ...Mux 1 i 2 powinny u babci hulać bez problemów a także wkrótce MUx3 -wszystko z Ciechanowskigo nadajnika :wink: Nawet Płocki-Sierpc jest bliżej niż Raszyn bo około 60-70 km...tylko w zależności gdzie babcia konkretnie mieszka profil terenu może okazać się niekorzystny.
Wystarczy" kawałek" pasywnej "Yagi" lub także pasywnej "siatki" skierowanej na nadajnik "Monte Cassino" ...oczywiście na odpowiedniej wysokości ,w miarę otwarta przestrzeń na nadajnik ,porządny kabel itd...
Jednak jeśli kolega @Drow uparł się przy Raszynie to @Yoki napisał w jakie anteny należy zainwestować ...Z Ciechanowa do Raszyna jest około 90 km ,profil terenu korzystny jednak odległość nakazuje inwestycje w anteny profesjonalne i to nie tylko z nazwy .
Ja osobiście zaryzykowałbym tutaj w stosunkowo niedrogą a sprawdzoną kierunkową "Yagę" 19 lub wieloelementową z symetryzatorem ,przy zbyt słabym sygnale zamieniłbym co najwyżej symetryzator na przedwzmacniacz typu LNA 101 lub ostatecznie LNA 177 i to powinno wystarczyć do poprawnego odbioru wszystkich trzech Muxów z Raszyna -tyle teorii -praktyka czasem zaskakuje :grin: Z dwóch anten linkowanych przez @Drowa wybrałbym oczywiście produkt Telmora.
Pozdrawiam.

DeeM 
Damian

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 12:45 pm   

Drow napisał/a:
Witam,

Poszukuje anteny, do odbioru cyfrowego dla mojej babci :mrgreen:
Mieszka Ona w okolicach Ciechanowa, wiec sygnał musi być łapany z Warszawa/Raszyn co daje nam ok 100 km.
(...)
Proszę o jakieś propozycje, czy wybrać kierunkowa a może coś innego ...

Pozdrawiam

Montując Antenę u moich teściów zastosowałem antenę DIPOL 19/21-69.
DeeM napisał/a:
W ubiegłą sobotę uruchomiłem telewizję cyfrową u rodziców.
Antena: Dipol 19/21-69 zamocowana 1,5 m nad ziemią
Tuner: KORR HD128
Nadajnik: Kielce Święty Krzyż
Dystans: 96 km
Południowa część miasta Dębica.
Siła/Jakość: 100/100, żadnych problemów z odbiorem MUX1 oraz MUX2 :smile:

Do dnia dzisiejszego żadnych zastrzeżeń i uwag. Wszystko śmiga aż miło.
Nie stosowałem żadnych wzmacniaczy...

Odpowiedz do tematu