
Cyfrowy Polsat przed wakacjami wprowadzi nową usługę – TV Mobilna, która będzie działała w oparciu o technologię naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Usługa będzie dostępna na urządzeniach przenośnych, a także poprzez nowy dekoder DVB-T Cyfrowego Polsatu.
TV Mobilna zapewni dostęp do 8 telewizyjnych i 12 radiowych kanałów płatnych w modelu abonamentowym (około 20 zł miesięcznie). Odbiór kanałów na urządzeniach przenośnych będzie możliwy za pośrednictwem nowego odbiornika w ofercie Cyfrowego Polsatu (mobilnego dekodera M-T 5000) połączonego siecią Wi-Fi do urządzenia końcowego, np. smartfonu lub tabletu. Dodatkowo mobilny dekoder M-T 5000 pozwoli na odbiór wszystkich (bezpłatnych) ogólnodostępnych stacji nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Aby mieć możliwość odbierania kontentu telewizyjnego z wykorzystaniem mobilnego dekodera, użytkownik będzie musiał w pierwszym kroku zainstalować na swoim telefonie lub tablecie aplikację „TV Mobilna”, którą będzie można bezpłatnie pobrać z Apple App Store albo Android Market. Warunkiem koniecznym do odbioru telewizji będzie także znalezienie się w zasięgu usługi, połączenie z odbiornikiem M-T 5000 za pośrednictwem Wi-Fi oraz opłacenie abonamentu.
Usługi TV Mobilna będą świadczone w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach posiadanych przez Info TV FM – spółkę zakupioną przez Cyfrowy Polsat w styczniu 2012 r. Do emisji programów wykorzystywana będzie infrastruktura spółki Info TV Operator, składająca się z sieci nadajników radiowych w 31 największych miastach w Polsce. Grupę docelową usługi stanowić będą klienci znajdujący się w zasięgu technicznym i jednocześnie posiadający urządzenie mobilne. Planowany zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób.
Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
- dekoder telewizji cyfrowej
- tv mobilna jak odbierać za darmo
- jak odbierac tv mobilna
- multipleks telewizji mobilnej
Jak dla mnie to jest zbyt skomplikowane – po co sobie utrudniać życie. Tuner + telefon (tablet) + abonament … eeee….
Z Wujkiem się zgadzam. Dlatego też oczekuję kary Ci. no i oczywiście dobrego zestawu programów bo to co opublikowano wczoraj (http://tvpolsat.info/news.php?readmore=3813 ) to jakaś porażka.
Ciekawy temat.Pan Solorz lubi zaskakiwać i ryzykować za co Go cenię.Jest pierwszym który zaczął nadawać przez satelitę anologową jako nadawca komercyjny a więc przeszedł do historii w temacie telewizja satelitarna w Polsce wyprzedzając wielu tzw.fachowców wielce wykształconych w tym kierunku.Moim zdaniem ma dar dobierania znakomitych doradców.Mimo konkurencji/telewizja kablowa/ wielki szacun i życzę sukcesu.
aby będa zajmować pasmo po co to komu to będzie porażka polsatu niestety i kasa w błoto
pojebani oni czy jak
Jak na razie to szlag człowieka może trafić!! 31 maja uruchomiono TVP1HD i w MUX1 nadawanym ze Skrzycznego, hulało to wszystko, jak należy. Ale już 1 czerwca wieczorem, pojawiło się ni stąd ni z owąd pełno jakiegoś polsatowskiego śmiecia z napisem TEST, który oczywiście jest zaszyfrowany, ale za to moc nadawania nadajnika na kanale 38 tak zmniejszono, że w tej chwili nie idzie odbierać nic!!! Czy tam jacyś debile się bawią na tym Skrzycznem? Nawet nie wiem, gdzie interweniować, wychodzi na to, że Euro trzeba będzie oglądać w analogu
Pieprzysz głupoty. Skrzyczne napiera jak napierało, żadnego obniżenia mocy nie było. Zajmij się swoja instalacją antenową.
@Łowca debili: Ze Skrzycznego MUX-2 ma dość niewielką moc, a MUX-3 w ogóle tam nie ma. W zależności gdzie mieszkasz, możesz spróbować łapać sygnał z Katowic (Kosztowy). Tam są uruchomione 3 MUX-y. Ja mieszkam w Bielsku i nie mam żadnego problemu z odbiorem sygnału z Katowic, nawet z MUX-3 co ma tylko 2,5kW. Używam anteny własnej roboty – dipol otwarty zrobiony z dwóch prętów 21cm, dostrojony do częstotliwości ok. 700MHz, żadnych wzmacniaczy po drodze. Żadnych problemów z odbiorem nie mam.
Powiem tak: Wyszczególnione są urządzenia działające z tym tunerem /m-t 5000/. Posiadam iconię a500.., tragedia. Oczywiście wina po stronie iconni..! Na PC-cie z dobrym w miarę prockiem wszystko odbiera idealnie. Fajna sprawa, bo ustawiasz tuner tam, gdzie dobry sygnał, i masz poprzez wifi w promieniu kilku metrów zawsze dobry odbiór na tablecie, czy smartfonie. Nie jest człek „przywiązany” do jednej pozycji . I o to chodzi przecież w „mobilnej” TV. Ale co zrobić, jak A500 acera nie radzi sobie z przetwarzaniem? Po mimo,że mkv FHD mają tylko co kilka sekund jeden przyciach ? Wszystkie filmy avi, rm, rmvb, mp4 we wszystkich rozdziałkach działają płynnie….? No właśnie.., Trzeba zmienić tablet, lub wymusić na dostawcy oprogramowania zmniejszenie transferu do tabletu do obróbki. Jak się bitrate wacha w granicach do 1200 kb/s.., to jeszcze bajki… Jak zaczyna być powyżej 2200 kb/s.., bufor już nic nie daje. Tnie się obraz. Dziś sprawdzałem na jakimś smartfonie S-E.., z tych nowszych.., jeszcze gorzej!!!. To się q….wa pytam, dla kogo ten tuner jest???? Trzeba mieć Ferrari, by móc płynnie oglądać? To już zwykła Omega z oszoma lepszy obraz dawała, owszem cięło się, ale co 0,3 sek i co sekunkę powtórka z cięcia. Ogólnie lepiej było. A tu kilka klatek leci i sekunda przerwy. Może Omega w inny sposób podaje dane, i program ma lepszy algorytm kodowania..? Już sam nie wiem…. Ludziska.., piszcie na bernoulli@tlen.pl, co komu wychodzi z tym tunerem.
A.., i dodam trochę danych tech:
1 60-62
2 20-21
3 3-8
4 90-100
To dla tych, co odpalą TV Mobilną i włączą w opcjach dane sygnału
Szczerze powiem, ręce opadają. Idę jutro do Oszoma po tablet 2×1.6 GHz… Obadam, to napiszę…
Pozdrowienia dla czytających…:)
Pingback: polska tv mobilna – Danske TV Kanaler