Schematy antenowe przydają się nawet w budowie niewielkich instalacjach domowych. Pozwalają na szybkie zorientowanie się jakie elementy będą potrzebne oraz gdzie i jakie przewody trzeba będzie poprowadzić. Dobrze rozrysowany schemat zrozumie nie tylko fachowiec.
Często budowę prostej instalacji antenowej zamiast zlecać firmie możemy zbudować sami. Najprostsze instalacje składają się często tylko z kilku elementów i ich połączenie nie sprawi problemu osobom, które mają podstawową umiejętność posługiwania się śrubokrętem.
Schematy antenowe – nowy dział
W naszym nowym dziale, w którym będziemy prezentować schematy instalacji antenowych zaczynamy od najczęściej budowanych instalacji takich jak:
– jedna antena telewizji naziemnej na dwa telewizory / tunery
– jak połączyć antenę telewizji naziemnej oraz antenę radiową
– jak zsumować sygnał telewizji naziemnej radia analogowego i sygnał telewizji satelitarnej
Więcej schematów antenowych
Znajdziesz na stronie – schematy instalacji antenowych
Pod każdym schematem będzie znajdować się spis elementów jaki jest potrzebny do budowy danej instalacji. Należy jedynie pamiętać o samodzielnym ustaleniu np. jaka długość kabla koncentrycznego będzie potrzebna do budowy takiej instalacji oraz gdzie i jak zostaną zamocowane anteny – w zależności czy będzie to dach, komin, balkon, potrzebny będzie odpowiedni uchwyt.
Dzięki standardom stosowanym przez producentów praktycznie wszystkie elementy łączymy za pomocą takiego samego kabla koncentrycznego z zastosowaniem na końcu złącz typu F. Jedynie trzeba nauczyć się dobrze wykonywać zakończenia przewodów złączem F tak by połączenia były pewne. Zawsze należy dokładnie sprawdzić by oplot kabla nie dotykał środkowej żyły kabla koncentrycznego – będzie to powodować zwarcie.
Nasz dział będzie systematycznie rozbudowywany o kolejne przydatne schematy. Jeżeli macie jakieś sugestie jakie schematy powinny zostać zaprezentowane lub potrzebujecie stworzyć instalację, a nie macie odpowiedniego schematu napiszcie do nas wiadomość ze strony kontakt.
Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
- telewizja naziemna lista kanałów 2015
- instalacja antenowa dvb-t
- lista kanałów naziemnej telewizji cyfrowej 2015
- kanały naziemne 2015
Bardzo dobry pomysł !
jestem na tak bardzo dobry pomysl
Od 42 lat mamy działkę letniskową w malowniczej dolinie nad jeziorem. Prze ten czas drzewa iglaste i liściaste bardzo urosły. Nie można ich wyciąć. Jest więc problem z odbiorem naziemnej tv cyfrowej. Nawet fachowiec nie może sobie z tym poradzić i chce postawić przy kominie 6 m maszt antenowy. Czy w czasie burzy będzie bezpiecznie?
Podobnie mamy w mieście, w mieszkaniu w bloku na 1-szym piętrze, gdzie okno salonu z telewizorem jest „na złą stronę” w stosunku do nadajnika. Obraz ciagle się zacina. Po co mi taka nowoczesność ?
Niestety fizyki nie da się oszukać i nie da się nakazać fali, by przeskoczyła las i wpadła do Pana anteny. Jest wiele miejsc w Polsce gdzie są problemy z odbiorem telewizji – niestety nie można wyciąć lasu czy przestawić gór by każdy był szczęśliwym odbiorcą telewizji naziemnej. To trochę tak, jak z tym, że każdy chce jeździć wygodną autostradą byle by ta autostrada nie przebiegała pod jego oknem.
Jeżeli nie ma żadnej możliwości pozostaje satelita, ona lasem się nie przejmuje. :)
witam…osobiście miałem ten problem …pozbyłem się drzew przynosząc trochę drukarzy z lasu co prawda trwało to dwa lata ale drzewka zeżarł robaczek zgodnie z prawem